Jak používat filtrační konvici? + Tipy na filtry
S blížícím se nástupem jara a léta se blíží i období zvýšeného pitného režimu. Pomalu odkládáme čajové konvičky a vytahujeme formy na led a několika litrové konvice na vodu. Obzvláště v parných letních dnech bychom totiž měli dbát na pravidelný příjem tekutin, a to alespoň 2 litry denně. Nejvhodnější je k pití čistá voda.
Kvalita vody není všude stejná
Jenže ne všude je voda tak “chutná”, aby se dala v takovém množství pít. Samozřejmě, že většině z nás doma teče z kohoutku nezávadná pitná voda. Ale určitě jste zaznamenali, že kvalita vody se v různých oblastech České republiky liší. Někde může voda chutnat tvrdě až kovově, někde zase obsahuje více chloru. Vliv na to má nejen zdroj vody, ale také způsob, jakým se čistí a jak se dopravuje (materiál potrubí a jeho stáří, vodovodní baterie apod.).
Těžké kovy ve vodě poté způsobují problém i jinde než jen u pití - vytváří vodní kámen. Pokud se vám neustále “zanáší” rychlovarná konvice a ve sklenicích vznikají po vodě nevzhledné usazeniny, je nejvyšší čas porozhlédnout se po filtrační konvici.
Filtrační konvice není rozmazlenost, ale praktický přítel
Někteří lidé se zdráhají si filtrační konvici pořídit “Nikdo v okolí ji nepoužívá a ostatní si o mně budou myslet, že jsem fajnovka.”. Nemyslete na ostatní, ale na sebe, svou rodinu a domácnost. Pokud musíte každý týden čistit rychlovarnou konvici či kávovar a “obyčejná voda” z kohoutku vám nechutná, věřte, že filtrační konvice vám jen pomůže.
Jak funguje filtrační konvice
Každá filtrační konvice obsahuje speciální filtr (od toho její název), který zachytává nečistoty, chlor, těžké kovy a další nežádoucí látky. Celý proces trvá obvykle jen pár vteřin. Jakmile voda proteče filtrem, je připravena k pití.
Jak používat filtrační
konvici Před prvním použitím filtrační konvice se ujistěte, že je uvnitř správně umístěn vodní filtr. Poté uzavřete konvici a vodu z kohoutku nalijte skrz uzávěr. U našich filtračních konvic Vida je vytvořen speciální otvor na nalévání přímo uprostřed víka. Jakmile proteče voda skrz filtr a začne se plnit nádoba, je už voda připravena.
Vodní filtry přefiltrují 100 - 200 litrů vody dle zvoleného typu, poté by se měly vyměnit za nové. A jak poznat, kdy je ten správný čas filtr vyměnit? Existuje několik možností. Můžete si buď počet litrů zapisovat, pravidelně jej vyměňovat cca 1 za měsíc a nebo si pořídit chytrou konvici. Filtrační konvice Vida s indikátorem výměny filtru vás sama upozorní, že je nejvyšší čas na výměnu.
Vodu z filtrační konvice nemusíte jen pít, můžete s ní i vařit
Přefiltrovanou vodu můžete používat k vaření běžných jídel, na zalévání kávy či čaje nebo jako vodu do zásobníku kávovaru. Budete mít jistotu, že vždy pijete kvalitní vodu. Navíc zabráníte předčasnému vzniku vodního kamene ve spotřebičích.
Přefiltrovaná voda je vhodná i pro malé děti
Pokud máte doma malé dítě, určitě víte, že zařazovat nové potraviny do jídelníčku se musí opatrně a pomalu. Stejně tak, jak se přizpůsobuje trávení novým živinám, musí si navyknout i na kohoutkovou vodu. Ta bývá totiž pro děti příliš “těžká”. Abyste při každém nákupu netahali balíky kojenecké vody, můžete vyzkoušet přefiltrovanou vodu. Tím, že jsou odstraněny těžké kovy a další látky, se stává voda pro děti mnohem lépe stravitelná.
Voda obohacená o magnezium
Chcete-li si vodu ozvláštnit, přinášíme vám tip na skvělý vodní filtr - BWT Gourmet Magnesium. Kromě toho, že vám vodu přefiltruje, ji také obohatí hořčíkem. Ten pomáhá proti křečím a podporuje funkci orgánů. Vodní filtry s hořčíkem jsou také skvělé pro všechny, kteří trpí tetanií (nedostatkem hořčíku).
Jak vybrat filtr do filtrační konvice?
Naše vodní filtry jsou univerzální a hodí se do filtračních konvic více značek - Vida, Brita, Anna, Kenwood, LAICA Biflux, DAFI Unimax… V nabídce máme 2 typy filtrů (užší a širší), aby si na své přišel opravdu každý.